AKTUALITY

ISI-P

Identifikace pozic pracovníků ISI-P

ISI-P je systém bezdrátové lokalizace osob RFID v nebezpečných výrobních prostorách od naší firmy, ve které máme s RFID lokalizačními systémy rozsáhle zkušenosti.

Funguje na základě detekce síly rádiového (RSSI) signálu tagu pracovníka pomocí čtecích bodů rozmístěných na pracovišti.

 

Přehled ISI-P

 

Výhody systému ISI-P

Jednoduchá instalace infrastruktury

Dlouhá výdrž vnitřní baterie identifikačního tagu

Snadná rozšiřitelnost již nainstalované infrastruktury sytému

Automatický on-line vzdálený dohled nad provozem systému

Průmyslové provedení do náročného prostředí

Možnost prohlížet historii pohybu osob zpětně, např. z důvodu havárie

 

Popis funkce systému

ISI-P je systém pro bezdrátovou lokalizaci osob RFID v nebezpečných výrobních prostorách. Tento systém zónové lokalizace je založen na principu měření a porovnávání síly rádiového signálu (RSSI). Po rozmístění čtecích bodů GW (GATEWAY) budou tyto body přijímat a číst sílu signálu jednotlivých identifikačních tagů, které mají zaměstnanci nainstalované na opasku. Na základě detekce jednotlivých signálů identifikačních tagů pracovníků čtené čtecími body je určena zóna, kde se identifikační tag nachází.

Tento systém nabízí spoustu funkcí, jako je např. zobrazení pozic pracovníků v reálném čase v on-line rozhraní, možnost přenosu základních dat (telemetrie atd), možnost přenosu alarmu (např. při pádu osoby na podlahu apod.), požadavek na vysokou dostupnost, možnost budoucí komunikace s zařízeními jako jsou např. přenosné měřící přístroje pro měření koncentrace plynů.

Systém pracuje na frekvenci 868 MHz, takže pro správnou funkci systému je třeba, aby koncový zákazník neprovozoval v tomto pásmu jiné systémy, aby nedošlo ke vzájemnému ovlivnění. Mezi zónami nelze určit přesnou hranici, protože se jedná o porovnání úrovní signálů. Signál může být taktéž ovlivňen jinými rádiovými vlnami, fyzickým zastíněním vysílacího tagu nebo čtecího bodu atd.

 

ISI-P

Katalogový list

Momentálně není k dispozici

 

Části, ze kterých se ISI-P skládá

Identifikační a lokalizační tag

TAG ISI-P

Odolné provedení, napájení primárním článkem 3,6V, životnost baterie min. 1,5 roku, integrovaný alarm LED a zvuková signalizace, akcelerometr.

Infrastruktura

Infrastruktura

Systém průmyslových GATEWAY pracujících na frekvenci 868 MHz - specifikace a výhody: průmyslové provedení, komunikace a napájení po průmyslové sběrnici RS485.

Koncentrátor dat

Koncentrátor dat

Specifikace a výhody: převod RS485 - rychlý Ethernet prostřednictvím optického kabelu, napájení infrastruktury.

Software

Software

-CIS Server, SQL Database (Postgres), modul ISI

-CIS Klient (Základní vizualizace, diagnostika a správa systému)

-rozhraní na MQTT